Mõvenpick Dondurma Günleri

Blog Etkinlikleri Yorum Yaz

mcn

 

Geçtiğimiz hafta çok tatlı bir etkinliğe katıldım. Mõvenpick 1-10 Haziran Dondurma Günleri kapmasında yeni çıkan muzlu ve ananaslı dondurmalarını tanıtmak ve tanışmak adına Eks’de workshop düzenlemişti. Söz konusu dondurma olunca imkan dahilinde koşa koşa giderim.

Her ne kadar dondurma denilince akla “tatlı” ve “soğuk” gelse de söz konusu Eyüp ve Barış şefler olunca durum epey farklı bir hale dönüşebiliyor. Biz kendimizi bol bol dondurma yiyeceğiz zannederken bir anda soğan kavururken bulduk!

 

mövenpick 041

 

3 farklı tarif hazırladık, ilk önce beyaz çikolatalı dondurmalı mousse yapıp soğuması için buzluğa kaldırdık.(çok şükür tamamen tatlı bir tarif) Enginar carpaccioyu zamandan tasarruf etmek için Barış şef bizler için hazırladı ve dolaba kaldırdı. Bizler de pazı kavurması üzerine mangolu tavukgöğsü yaptık. Yanında ananas dondurmasıyla servis edecektik!? Servis zamanı geldiğinde ben ve Zeynep, üzerine değil ayrı bir kaba alalım dedik. Her ne kadar Barış şef bana güvenmiyor musunuz dese de biz kendimize güvenmiyorduk :) Zaten masaya oturduğumuzda herkes yemeğinden önce dondurmasını yedi erimesin diye:) Ne yapalım biz Türk damak tadına sahibiz. Ben son tavuklu lokmamla birlikte bir kaşım dondurma aldım kendimi riske atıp ama o birleşimi sevdim. Çünkü ananas dondurması bir fıstıklı veya çikolatalı dondurma gibi tatlı değil, tamamen ananas tadı hissetdiğiniz ferahlık veren bir dondurma. Her zaman böyle birşey yemem ama bir kere denemeye değermiş.

mövenpick 035

 

Bahsettiğim yemeğin tarifini ayrı olarak vereceğim, yukarda ise tahmin ettiğiniz üzere enginar carpaccio var.

Gelelim dondurmaya, gurme tatların ve mekanların hastası olanlar zaten Mõvenpick dondurmalarını illaki bir kez dahi olsun tatmıştır. Hazır ürün olarak dondurmanın gurmesi Mõvenpick. Sorbeleri bile muhteşem, bol meyve tadı alıyorsunuz ve dondurmadan farkını anlamıyorsunuz. Dondurmalarına zaten laf yok. Beyaz çikolatalı ve İsveç çikolatalısının içindeki çikolata parçalarının çıtır çıtır ağza gelmesi acayip bir his. Şimdiki hedevim cevizli ve karamellisini tatmak olacak..

Siz de 1-10 Haziran dondurma günlerinde facebook sayfasında belirtilen yerlerden check-in yaparsanız bir top dondurma veya sorbe kazanıyorsunuz…

Bu güzel akşam için Mõvenpick Türkiye temsilcilerine çok teşekkür ediyorum..

3 Yorum Yapılmış “Mõvenpick Dondurma Günleri”

 1. Tümay Says:

  Hem yaptık hem yedik di mi? :) Seviyorum ben böyle etkinlikleri:)))

 2. karamelli dondurma:) Says:

  biz aşağıdaki pastanenin dondurmalarıynan yetiniyoz:) ne yaparsın:)
  ooollllduu sizede iyi günlerr..:)

 3. zeynep Says:

  :) ya güsel ama yine de ben çikolu dondurmanın üstüne de bişi tanımam yani ,dondurma yiyormuşum gibi hissetmiyorum nedense,soğuk aromalı birşey gibi geliyor:)))

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk