Mutlu Et ki Mutlu Ol

Craft DIY-Hediye Paketleme Yorum Yaz

paket (2)

Dile getirmekten yorulmayacağım bir şeydir, hediye almak da vermek de çok güzel. Düşünsenize bir taşla üç kuş; hem kendiniz hem karşı taraf mutlu olurken bir de sevap kazanıyorsunuz. Çünkü hediyeleşmek sünnet, mü’min kardeşinin gönlüne sevinç koyman sünnet. İnsan başka ne ister ki?

Yalnız nasıl olsa hediyeleşmek sünnetmiş diyerek, karşı tarafı düşünmeden onun hoşuna gitmeyecek hatta işine yaramayacak şeyler almak düşüncesizliktir. Hediyeleşmek bence özen ister. Aldığınız bir çorap bile olsa rengini, desenini karşı tarafın zevkine göre belirlemek hiç zor değil. Mesela doğum günümde Deniz’in yolladığı hediye paketinin içinden çıkan şeylerden biri iki çift çoraptı, belki sen çorap mı deyip geçeceksin ama ben o çorapları her giyişimde gülümsüyorum, mutlu oluyorum. Neden mi? Çünkü puantiyeli ve kuş desenli, yani sevdiğim şeylerden ikisi bir arada. Neymiş, ince düşünmek hiç zor değilmiş.. :)

paket (1)

Benim mutlu olduğum şeylerden biri de hediye paketlerini de kişiye özel kılmaya çalışmak. Kimi zaman zamansızlıktan veya unutkanlıktan mümkün olmuyor ama elimden geldiğince karşı tarafın kıymet bildiğini düşündüğüm arkadaşlarıma özel paketler hazırlamaya çalışıyorum. Mesela bu paketin içi kitap dolu. Konsept de “kitap keyfi” Kitap okumayı çok seven arkadaşım için hazırlamıştım, çeşitli kitapların yanı sıra, kitap ayracı, fincan, kahve ve drajeler vardı içinde. Süslemesini de şiirle yaptım, onu sevdiğimi belirten bir kalp iliştirirken, ortak sevgimiz olan kelebekten bir etiket yapıştırdım. Paket kargo ile gittiği için yüzünün aldığı şekli bilmiyorum ama tahmin ediyorum. :)

paket (3)

Bu da benim için zarif insanlardan birine Mine ablamaydı..

paket 003

Bu paketi henüz sahibine ulaştıramadım ama yeni nişanlı, iki ay sonra evlenecek bir arkadaşım için. İçinde de etamin işlemeli çerçeve var. Havada biraz aşk kokusu estirmeye çalıştım.. :)

paket 002

 

Bu paket Ramazan’da iftara giderken götüreceğim paketlerden biri. Pembe sever ve süslü olan ablama, iki tane runner var içinde, paket de kendisine yansıtsın istedim.

Şimdilik fotoğraflarını çekmeyi unutmadığım paketlerimle mutlu ve güzel günler diliyorum hepinize.. Hediye verenlerimiz çok olsun..:)

1 Yorum Yapılmış “Mutlu Et ki Mutlu Ol”

  1. elif Says:

    Hepsi ayrı ayrı çok güzel çok özel sunum konusunda üstünüze kimseyi tanımam harikasınız hediye vereniniz bol olsun

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk