Sadece Allah’tan İste..

Din Nasihattir & Cuma Yazıları Yorum Yaz

akadıköy-007

Abdülkadir Geylani Hz.lerinin nasihatlerinden bazıları:

Ey oğul! Eğer dünya tasalarından sıyrılmaya gücün yetiyorsa hiçdurma, hemen sıyrıl. Aksi halde seri olarak kalbinle Allah’a koş. O’nun rahmetine yapış. Ta ki kalbinden dünya tasaları çıksın. O herşeye kadirdir. Herşeyi bilir ve herşey O’nun kudret elindedir. Onu kendisine imanla ve kendisinin marifeti ile doldurmasını iste.

Ayrıca sana sarsılmaz iman vermesini, senin kalbinde kendisine ünsiyet peyda etmesini ve senin bütün uzuvlarını kendisine itaatle meşgul hale getirmesini iste. Bütün bunların hepsini Allah’dan iste. Kendin gibi faninin önünde zelil durumlara düşme. Bütün isteklerin Allah’dan olsun, asla başkalarından olmasın. Bütün muamelen Allahla beraber olsun ve Allah için olsun, asla O’ndan başkası için olmasın.

Ey oğul! Hizmet edersen hizmet olursun. Haddi aşmazsan kurtulursun. Allah’a hizmet et. O’nun yolunda ol. O’nun yolunu bırakıp da sana ne zararı ne faydası dokunan şu devlet adamlarının hizmetçiliğini yapma. Onlar şimdiye kadar sana ne verdiler. Kısmetinde olmayan birşeyi sana verebilirler mi?

**

Hepimize hayırlı ve bereketli cumalar..

8 Yorum Yapılmış “Sadece Allah’tan İste..”

 1. filiz Says:

  İki hakim Cehenneme, bir hakim de Cennete girer. Hakkı bilen ve o hak üzere hüküm veren hakim cennetliktir. Hakkı bilen, fakat o hak ile hükmetmiyerek yargıya zulüm karıştıran hakim cehennemliktir. Hakkı bilmeden, gerçeği öğrenmeden peşin yargıya varan hakim de yine cehennemliktir.
  [Hadis (Hakim).]

  hayırlı cumalar inşallah.

 2. Filiz Says:

  Sevgili arkadasim, bu mübarek günde, bu mübarek zaatin güzel bir nasihatini bizlerle paylastigin icin Allah razi olsun…. Sevgilerimle, hayirli cumalar diliyorum.

 3. derya Says:

  Papatyam hayırlı cumalar…Rabbim her şeyi duyan ve bilen
  dua etmeyi bilirsek muhakkak karşılığını veriyor bizlere.
  RABBİM HEPİMİZE MERHAMET ETSİN HEPİMİZİ KORUSUN.
  Kocaman öpüyorum…

 4. sibel Says:

  hayırlı, bereketli cumalar insallah papatyacim..
  ne güzel ne dogru nasihatler..allah razi olsun..

 5. deniz kalpkurabiye Says:

  canımm ne kadar güzel bir yazı bu mübarek günde.. hayırlı cumalar dilerim.. aranıza döndüm bu arada allah ayırmasınn..

 6. yasemin babalık Says:

  hayırlı cumalar canım

 7. Gönül Says:

  Çok güzel bir yazı paylaşmışsın sağol canım…Gerçekten sadece Allahtan istemeliyiz o herkesin kalbine göre verir zaten…Hayırlı bereketli cumalar kardeşim…
  Sıcacıkkk sevgilerrrr…

 8. GeCe Says:

  bende aynı dusturu benmseyenlerdenim

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk