Şimdi Okumak Zamanı

Kitap ve Sinema Yorum Yaz

kayıp arkadaş

Ne zaman gündem dolayısı ile aralar versem geri döndüğümde benzer cümleler kurmaktan yoruldum, usandım. Bu sefer benim yerime kitabın arka kapağı konuşsun istiyorum.

“Toplumların bunalım dönemleri olur. Korkunun, kaygının hüküm sürdüğü, nostaljinin galip geldiği, merhametin unutulduğu, anlama çabasının yerini karşılıklı suçlamanın aldığı. Hemen herkesin “biz ve onlar” çerçevesine yerleşip “bütün”ü kaybettiği zamanlar. Yani radikal bir empati gereken zamanlar…” Böyle diyor kitabın arka kapağında ve devam ediyor; “İşte böylesi zamanları incelikli ve derinlikli yorumlarıyla farklı noktalardan ele alıyor Kemal Sayar ve bizi bize açıklıyor.” 

Acıda ve sevinçte değil de sadece(!?) milli maçlarda “birlik” olunan (mı acaba) bu zor zamanlarda muhakkak okunması gereken bir kitap. Hali hazırda dün gece okumaya başladım, aslında biterdi ama yazılanları durup düşünmekten uzuyor okumak benim için.

Zaten Kemal Sayar kitapları benim için hiç bir zaman bir solukta bitirilen kitaplar arasında olmadı, olamazda. Sindire sindire, dura düşüne, hayatıma uygulamaya çalışarak okudum. Bu kitap da onlardan biri oldu.

Ben, sen o, ötekiler ve berikeler olmaktan çıkıp “BİZ” olmayı tekrar başardığımız, ferah günlere inşallah.. Unutmayın ki bunu ancak daha çok okuyup kendimizi geliştirerek başarabiliriz..

3 Yorum Yapılmış “Şimdi Okumak Zamanı”

  1. şahika Says:

    Zaten yaşanan olayların ve yaşatanların tek dileği bizi bize düşürmek.. Buna fırsat vermeyelim inşallah..

  2. elif Says:

    Gerçekten de neden anlamıyoruzki bizim bizden başka dostumuz da yok düşmanımızda herkes felaket tellallığî yapıyor ve bizler kenetleneceğimize hala yok suriyeliler yok akp yok erdoğan suçlu deyip birbirimizi yemeye devam ediyòruz ne olur silkelensek ne olur kenetlensek zaman sen ben kavgası değil biz olma, birlik olma zamanı ezelden beri devam eden bir savaş bu bizi birbirimize düşürme kaleyi iceriden yıkmak tek istekleri ….ne olur silkelenelim kenetlenelim birbirimizi suçlayacağımıza el ele gönül gönüle verelim Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

  3. kalpkurabiye Says:

    Aminn kuzum inşallah. Huzur dolu ferah günlere eriştirsin Rabbim bizleri, bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine duamızı kabul etsin..

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk