Üç Aylar 2017 Başlıyor!

Mübarek Gün ve Geceler Yorum Yaz

bahar'16

Günler su gibi akıp geçerken bir üç aylar mevsimine daha eriştik hamd olsun. Nasip olursa yarın Recep ayının ilk günü. Perşembe de Regaip gecesi, cuma günü de Recep ayının ilk günü. Bu mübarek günlerini oruçlu geçirmek isteyen arkadaşlar unutmasın, bu gece sahur var. İsterseniz ilk üç güne oruçla başlayabiliriz.

Üç aylara kavuşturan Rabbimize hamd olsun, manevi atmosferi dolu dolu yaşamayı nasip etsin Rabbim, bahar ve üç aylarla birlikte ruhlarımız da uyansın inşallah.

Recep ayının ilk gününü ve ilk perşembe gecesi olan Regaip kandilini oruçla karşılamak, ayrıca bu ayların 13-14-15. günleri de oruçla geçirmek çok efdaldir. Yine bu ay ibadetlerimize daha fazla özen gösterip, ilaveler yapmamız gerektiği gibi hassaten her gün bir tespih İhlas suresi okumak da tavsiye edilmiştir.

Efendimiz (sav) ‘in Recep Ayı için tavsiye ettiği tespih:

İlk 10 Gününde 100 kere Sübhanallahil Hayyil Kayyum

İkinci 10 Gününde 100 kere Sübhanallahil Ehadissamed

Üçüncü 10 gününde 100 kere Sübhanallahirrauf

3 Yorum Yapılmış “Üç Aylar 2017 Başlıyor!”

 1. BEYHAN PALASKA Says:

  ALLAH SİZDEN ÇOK RAZI OLSUN Kİ BÖYLE GÜZEL Bİ YAZIYLA GÜNE BAŞLADIM SAYENİZDE.VE İNŞALLAH BU GÜZEL GÜNLERDE YAZMİŞ OLDUĞUNUZ TESPİHLERİ ÇEKECEĞİM.SİZEDE HAYIRLI KANDİLLER HAYIRLI ÜÇ AYLAR ŞİMDİDEN….ALLAHA EMANET OLUN…

 2. elif Says:

  Aminnnnn Rabbim razı olsun sizden …..gerçekten zaman su gibi akıp geciyor simdiden üc aylarımız hayırlara vesile olsun inşallah dualarınızı bekliyorum

 3. kalpkurabiye Says:

  Âminn, kalplerimiz pır pır bekledik mübarek günleri, çok şükür kavuştuk bu sene de.
  Allah’ ım kalplerimizi iman aşkı ile doldursun inşallah.
  Allah’ ım senden de razı olsun ki her yıl bizleri tekrar tekrar bilgilendiriyor, dimağlarımızı tazeliyorsun kuzum <3

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk