Üç Aylarda Kitap Okuyalım mı?

Kitap ve Sinema Yorum Yaz
üç aylar kitapları 004

Hayırlı günler!

Kitap okumayı seven biri olarak uzun yıllardır üç aylarda daha mübarek günlerin ruhuna uygun kitaplar okumayı tercih ediyorum. Hadi ilk ikisi bir nebze ama Ramazan-ı şerifde sahur beklerken macera romanı veya polisiye vs okumak içinde bulunulan ayın ruhuna çok ters geliyor benim için…

Bu sebeple belki siz sevgili takipçilerim de böyle bir şey düşünüyordur ama bir türlü rayına oturtamıyordur diyerek mübarek üç aylara bir hafta kala kitap listemi yaptım ve sizinle paylaşmaya karar verdim. (İnstagramda daha önce paylaştım, oradan da takip edebilirsiniz.)

Bu arada 3 Aylar 8 Mart Cuma günü başlıyor!

Öncelikle ara ara okuyup bıraktığım Kur’an mealini bu sene Allah nasip ederse bir rutine bağlamak istiyorum. Evde pek çok meal/tefsir olmasına rağmen içeriği sadece Türkçe olan bir meal aldım Diyanet Yayınlarından.

İkinci sırayı Peygamberimizin Hayatı alıyor, öğrenim hayatım itibariyle de daha önce defaatle okumuş olsam da evde okunmayı bekleyen farklı bir yazarın kitabını seçtim. Siz elinizde varsa onu okuyabilir veya güvenilir bir kaynak tercih edebilirsiniz.

üç aylar kitapları 012

Diğer seçtiklerimi de şöyle sıralayayım:

 • Nouman Ali Khan – Dirilt Kalbini (okudum ama tekrar okuyacağım.)
 • 40 Hadis 40 Yorum – İ.Hakkı Ünal (bunu fuarda Diyanet yayınları standında görünce aldım. Elinizde varsa her hangi bir 40Hadis kitabı olur.)
 • Müslümanca Yaşamak – İsmail Lütfü Çakan
 • İlmihal yahut Arzuhal – Mustafa Kutlu
 • Nietzsche ve Babannem + Bir Kere Daha Son – Mustafa Ulusoy
 • Ölümden Önce Bir Hayat Vardır – Kemal Sayar
 • Rahmet Kapısı – Semiha Ayverdi

Nietzsche ve Babannem’i ben bir kaç ay önce okudum ama size mutlaka bu zaman dilimde alıp okumanızı tavsiye ediyorum. Ben Bir Kere Daha Son’u okuyacağım.

Bu listeye tamamen uymak zorunda değilsiniz, evinizdeki uygun kitaplarla kendi listenizi de oluşturabilirsiniz. Burada mühim olan üç ayların ruhuna kendimizi uydurmak, maneviyatımızı biraz daha güçlü kılmaya çalışmak.

üç aylar kitapları 009

Çocukları da unutmadım. :) 9yaş üzeri çocuklarınız için bu kitapları Ramazan-ı Şerif hediyesi olarak alabilirsiniz. Kitapları sizler de okuyabilirsiniz. Daha küçük çocuklar için yine Özkan Öze’nin çok güzel kitapları var, onları tavsiye ederim.

üç aylar kitapları 007

Bu kitapları okudum veya bunlar bana biraz çerez kalır derseniz İmam Gazali’nin Cennete Doğru Yedi Geçit kitabını tavsiye ederim.

Dilerim benimle birlikte sizler de bu halkaya dahil olursunuz. Rabbim okuduklarımızla amel etmeyi, üç ayları hakkıyla geçirebilmeyi nasip etsin inşallah!

2 Yorum Yapılmış “Üç Aylarda Kitap Okuyalım mı?”

 1. elif Says:

  Sayenizde bende okuyacağım inşallah ne güzel şeylere vesile oluyorsunuz Rabbim bin kere razı olsun sizden ..Bende eksiklerin siparislerini bugün vereceğim nasipse .Rabbim cümlemize hayırlı amneller nasip etsin sevgiler…

 2. Huri Says:

  Bu yıl ben de meal okumaya niyet ettim.insallah nasip olur.
  Sevgiler

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk