Weber İle Farklı Lezzetler

Blog Etkinlikleri Yorum Yaz

weber2014 005

İki hafta önce Weber Stephen Türkiye‘nin daveti üzerine EKS’ye gittim. Barbeküyü sadece et/tavuk için değil, daha farklı şeyler pişirmek için de kullanacağız dediklerinde, bakalım neler olacak diye merak ettim :)

Ben et meraklısı değil, köfteciyimdir. O yüzden piknik söz konusu olduğunda aklına mangal gelen insanlardan, mangal deyince de oo yaşasın et diyenlerden olmadım hiç. Ama bu barbükünün yakışıklı duruşundan mı bilmem, bahçeli bir evim olsa alırım diyorum ne zaman görsem :)

weber2014 010

O gün taze otlu rozbif, kasap köfte ve baharatlı salçalı tavuğun yanı sıra, jasmin pilav, lavaş pizza, babagannuş da yaptık.

weber2014 015

Mangal köz patlıcansız olur mu zaten? :)

weber2014 021

weber2014 006

Kömür, gazlı ve elektrikli türleri mevcut olan barbeküleri sitelerinden ayrıntılı inceleyebilirsiniz. Aşağıda kısa bir açıklamasını paylaşacağım.

Bu etkinlik için yetkililere teşekkür ederken, aynı zamanda küçük bir ricada bulunmak istiyorum buradan, biz bloggerlar olarak hem birşeyler öğrenmek hem bir arad olmak için katılıyoruz etkinliklere, workshoplara. Onca kişinin arasında 2-3 blogger olunca, sessiz , kendi halimizde olmak bize zevk vermiyor. Bu sebeple birbiriyle ilgili kişilerden oluşan katılımca listelerine hazırlarsanız çok memnun oluruz.

Weber Performer Original GBS Kömürlü Barbekü
Weber Performer Original GBS, et yemeyenlere ya da farklı barbekü keyfi tatmak isteyenlere, 57 cm ızgara çapıyla 8 dakikada kolaylıkla pizza pişirme imkanı sunuyor. Etin yanında pilav yemeği tercih edenlerin severek kullandığı Weber Performar Original Gbs kömürlü barbekü, birçok işlevi aynı anda yapabiliyor. Sağlığınıza tasarımıyla önem veren Weber, yiyeceğin ısıyı direk almasını engelleyerek, daha sağlıklı bir barbekü keyfi sunuyor. Kullanıcının zevkine göre meyve ve tatlı da pişirilebilen Original Gbs kömürlü barbekü, birden çok işlevi sayesinde yemek keyfinin her aşamasını tek başına yapabiliyor.

Weber Performer Original GBS, ısı emniyetli kapak sapıyla ufak kazaların önüne geçiyor. 57 cm ızgara çapı, krom kaplı katlanabilir mangal ızgarası ve dayanıklı yüzey kaplamalı katlanabilir tezgahı ile kolay kullanım imkanı sunarken, 10 yıl garantili kapak ve barbekü haznesiyle de kalitesinden ödün vermiyor. Kırılmaya ve iklim koşullarına dayanıklı Weber Performer Original GBS, kapağındaki termometre ile barbekü içerisindeki ısı kontrolünü sağlıyor, su geçirmez, ateşe ve paslanmaya dayanıklı kapağıyla uzun vadeli kullanıma imkan veriyor.

Weber Spirit E-210 Gazlı Barbekü
Spirit E-210 Classic gazlı barbekünün aşağı katlanabilir yan tezgahları hem taşıma esnasında hem de kullanım sonrasında yerden tasarruf sağlıyor. Kilitlenebilir özelliği ile kırılmaya ve tüm dış ortam şartlarına uygun tekerlek yapısı sayesinde mangal keyifleri kolayca evlerin dışına taşınabiliyor.

Weber Gurme serisinden porselen emaye kaplı döküm demir barbekü ızgarası ile aromalar ve profesyonel mangal işaretleri oluşturabiliyor. Yine porselen emaye kaplı döküm demir ızgara tavası ise kızartma sırasında ızgara edilen ürünün suyunu ve tadını yiyeceğe katıyor ve bu sayede kurumayı önlüyor. Sebze, karides, kızartma patates vb. gibi küçük yemekler için komple yeni pişirme ve ızgara olanakları oluşuyor.

4 Yorum Yapılmış “Weber İle Farklı Lezzetler”

 1. mutfagabuyrun Says:

  sana katılıyorum canım.mangal bile olsa et değil köfteciyimdir bende.bu arada barbeküde çok ilgiçmiş gerçektten.sevgiler.

 2. reyhan Says:

  kesinlikle aynı fikirdeyim bu şekilde organize edildiği zaman çok soğuk ve resmi bir ortam oluyor,bende çok memnun ayrılmıyorum bu tür etkinliklerden.

 3. Semiha Says:

  Gerçekten çok alımlı duran bir barbeküymüş. Ben mangalda pişen her eti severim. Kokusu bile doyumsuzdur benim için. O yüzden yazını görünce bir iç geçirdim :) Afiyet olsun.

 4. sahika Says:

  ben de 1 mertekarelik balkonuma alayım diyorum bunlardan, ciks durur ;))

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk