Yağlı Kağıt – Pişirme Kağıdı Nasıl Üretilir?

Tavsiye-Reklam-Şikayet Yorum Yaz

Geçen gün Semiha’nın bir yazısında mutfaklarımızın başköşesinde olan ürünlerden bir tanesi olan yağlı kağıt için “yapımında domuz yağı” kullanılıyor olabilirmiş gibi bir şey okuduktan sonra ilk tepkim: -yok artık, ellerine ne alsalar domuzdan bilecekler oldu!- Sonrada iki firmaya mail yolladım konuyla alakalı.

Koroplast’tan Ali Bey’in bana verdiği cevab aynen şöyle:

“Öncelikle içiniz rahat olsun; Koroplast ürünlerinin hiçbirinde kesinlikle sağlığa zararlı, sakıncalı maddeler kullanılmıyor.

Koroplast Yağlı Pişirme Kağıdı’nın üretiminde yağ kullanılmıyor ya da sonradan üzeri yağlanmıyor. Yağlı pişirme kağıdımıza “yağlı dokusunu” veren, *vaks adını verdiğimiz maddedir. Bu kağıt “mumlu kağıt” olarak da adlandırılır.Koroplast Yağlı Pişirme Kağıdı üretilirken, tamamen doğal olan kağıt bu madde ile kaplanıyor. Yağlı pişirme kağıdında dikkat edilecek husus, ambalaj üzerinde belirtilen maksimum sıcaklık derecesini aşmadan kullanmaktır. Koroplast yağlı pişirme kağıtları, 210°C sıcaklığa kadar dayanıklıdırlar.”

*Vaks: Bal mumunun sanayide mat yüzeyleri parlak ve kaygan duruma getiren türü.

4 Yorum Yapılmış “Yağlı Kağıt – Pişirme Kağıdı Nasıl Üretilir?”

 1. Muhal İkikardeş Says:

  Merhabalar,

  Öncelikle tariflerinizden denediklerim oldu.Gerçekten çok başarılı sonuçlar aldım.Özellikle çift çikolatalı kurabiye tarifi gerçekten bir harika idi.elinize sağlık.
  Bugünkü yazı konunuzu da çok beğendim.İyi bir konuya dikkat çekmişsiniz.Elbetteki haramı ve helali iyi bileceğiz.Yediğimizi içtiğimizi sorgulayacağız.Ancak sizin yaptığınız gibi.Öyle kulaktan dolma değil.Kaynağına bakarak,içeriğini okuyarak.İngiltere’ye kısa bir seyahat yapmıştım bir grup arkadaş ile.Eşlerden biri,sanıyorum kendisinin herkesten çok müslüman ve mümine olduğunu gösterme heveslisi idi ki,enson rehbere kapalı şişe su için”içinde domuz yağı katkısı yoktur de mi?İyi araştırdın inşallah”sorusunu bile sordu ve rehber arkadaşı çatlattı.
  Ne böyle olalım.Ne de umursamaz olalım.Her şeyin aşırısı zarar.
  İyi çalışmalar.Sevgiler.

 2. seda Says:

  tesekkur ederim ben de o yaziyi okuyunca acaba mi demistim ama simdi icim rahat

 3. Neşeli günler Says:

  papatya prensesim ne güzel kafalardaki soru işaretine bir cevap bulmuşsun. teşekkürler araştırmacı olmak lazım körü körüne inanmak yerine. sevgiler tatlım:)

 4. Meliha Says:

  Allah razı olsun, ben de duyduğumda rahatsız olmuştum, şimdi rahatladım. Ve de koroplastın kağıdı piyasadaki ürünlerin en iyisi (bana göre)

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk