Yazdan Kalan Kahvaltı Sofrası

Kahvaltı ve Sahur Sofraları Yorum Yaz

bayram kah 2 058


Hafta sonu için kahvaltı sofrası yayımlasam diye fotoğraflara bakarken daha kurban bayramında hazırladığım sofrayı yayımlamadığını fark ettim, çok ayıp! :) Ama suçlusu hep instagram ,insan orada yayınlayınca buraya yazmadığını unutuyor, çünkü kahvaltı sofralarımı orada daha çok paylaşıyorum uzun zamandır.

bayram kah 2 050

Pek çok evde/ fotoğraf paylaşımlarında kahvaltı sofralarında yaprak sarması görüyorum ve bana çok tuhaf geliyor; yaprak sarmalı çeşit çeşit börekli, hatta kısırlı gün gibi kahvaltı sofraları bizim tarzımız değil. Yiyemem bile sabah sabah o kadar şeyi, kurbanda kavurma bile ağır geliyor bana, kıymalı yumurta neyimize yetmiyor? :) O yüzden o sofraları görünce benim sofralarım yavan gelecektir sizlere ama bizde böyle dediğim gibi..

cats

 

Kavurmanın yanı sıra sofrada nişastalı kolay poğaça vardı. Gerisi zaten göründüğü kadar.. Sofralarımızdan bereket ve muhabbet eksik olmasın, mutlu hafta sonları!

bayram kah 2 053

 

 

 

bayram kah 2 054

 

 

 

 

bayram kah 2 059

bayram kah 2 052

peynir tabağı♥

bayram kah 2 060

anne reçelleri♥

bayram kah 2 063

 

 

bayram kah 2 069

3 Yorum Yapılmış “Yazdan Kalan Kahvaltı Sofrası”

 1. elif Says:

  Sizin sofralar nasıl olurda yavan gelir bize yavan veren değil her zaman ilham veren gözümüze bayram yaşatan ince ayrıntılarıyla ne de güzel düşünülmüş dedirten ve o masada olmayı hayal ettiren bu ve bunun gibi eşsiz masalar için sonsuz teşekkürler …..

 2. özlem k. Says:

  bütün ayrıntılar her zamanki gibi enfes,göz alıcı.
  nişastalı poğaçayı denemiştim, pek güzel oluyor.

 3. Lama Says:

  z sormami istedi: papatya abla, gunde kac tarif deniyor acaba?

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk