Yeniden Kahve Dünyası..

Blog Etkinlikleri, Tavsiye-Reklam-Şikayet Yorum Yaz

kahve dünyası

Beni sıkı takip edenler eminim hatırlayacıktır, Haziran ayında Kahve Dünyası’dan dondurma tadımı için davet almış ve ablamla birlikte davete icabet etmiştim. O zaman ki yazımda tattığım lezzetlerden gayet objektif ve dobra bir şekilde görüşlerimi ifade etmiştim. Gerçi o gün yanımda olan diğer blogger arkadaşlarımın hepsiyle aynı fikirdeydik lakin yazma cesaretini gösteren yalnız ben oldum ;)

kahve dünyası (1)

Neyse efendim benim eleştirilerimin farkına varmışlar ve geçen ay İpek Hanım ve Efkan Bey bizi tekrar ağırlamak istediklerini söyledi. Zaman problemi yaşadık, vakitler uymadı filan derken sonunda Acıbadem Kahve Dünyası’nda İpek Hanım, ben ve ablam biraraya geldik.

Ne alırsınız diye sorduklarında benim aklımda Börekitaslarda kaldığı için hemen söyledim, yanına sıkma limonatayla birlikte:) Fotoğraf çekmek de bitirince aklıma geldiği için böyle bir poz çıktı..

Bizbize olduğumuz için öyle güzel bir sohbet gerçekliştirdik ki herşeyden çok sohbetin tadı damağımda kaldı. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Keşke tüm buluşmalar en fazla 5 kişi filan gerçekleşse :))

kahve dünyası (2)

Konumuz dondurma olduğu için tercihlerimizi yaptık. Ben fıstık, çilek ve sütlü çikolata, ablam karamel, vanilya, limon ve frambuaz seçti. İkimizde fikir almak için birbirimizin dondurmalarından tattık.

kahve dünyası (3)

İpek Hanım’ın favorisi madamşokolaymış:) Sakızlı dondurma üzerine sıcak çikolata sosu. Görüntüsü şahaneydi. Sakızlı şeyleri sevmiyor olsamda tattım ve hoşuma gitti.

Sonuç olarak ablamla vardığımız ortak karar şöyle ki; dondurmaların lezzeti yerine oturmuş. Buzlanma yoktu. Hangi çeşidi yiyorsanız onun saf lezzetini iyi alıyorsunuz. Gelin görün ki bu dondurmalar yumuşak. İpek hanım birşey tipi dondurma dedi ama inanın ne tipiydi unuttum:) Yani dondurmanın tarzı bu yumuşak. Bizim tarzımız ise Mado gibi Güllüoğlu gibi sert dondurma. Eğer siz de yumuşak dondurma seviyorsanız Kahve Dünyası bunun için güzel bir tercih olacaktır. Ama tercihiniz sert dondurmaysa, o sertliği bulamasanız da lezzeti bulacaksınız ..

kahve dünyası (4)
Ayrılma vakti geldiğinde ise piyasaya yeni sürdükleri Krem çikolatadan da hediye ettiler. İçinde bol bol fındık var çıtır çıtır ağıza geliyor. Ben kurabiye ve keklerde kullanmayı düşünmüştüm bu sebeple ama bu fikrimi hayata geçiremeden kardeşim kavanozu bitirdi:)

Bu arada Kahve Dünyasına gittiğiniz zaman kahvenizin yanına muhakkak ilk fotoğrafdaki tabaktan isteyin. Gerçek truff, çikolata kaplı kestane şekeri ve bol fıstıklı çikolata!! Mımmmm:)

10 Yorum Yapılmış “Yeniden Kahve Dünyası..”

 1. hilal Says:

  oohh afiyet olsun ben niye yokum bakiiimm :P

 2. inci Says:

  Prensesim direk konuya gireceğim yazma cesareti gösteren yalnız bendim dediğin için:))
  o gün bende oradaydım , kahve dünyası dondurmalarını yeni piyasaya sürmüş biz bloggerlerin fikirlerini almak için bizleri oraya toplamıştı,genel olarak fikirlerimizi sözel olarak ifade ettik ne dedik;şu şu dondurmalar olmamış içinde buz barındırıyor,lezzeti oturmamış.ipek hanım teşekkür etti,dondurmadan iyi anlıyorsunuz dedi:)
  Bana göre firmaya biraz zaman tanınmalıydı kendilerini düzeltmeleri konusunda, bizim fikirlerimiz çok önemliydi onlar için,belki bir sonraki sürümlerinde eleştirdiğimiz kısımlar düzeltilmişti.yaz boyunca benim bulunduğum bölgede kahve dünyası olmadığı için ben takipde kalamadım doğrusu.Bu anlamda ben sorbeleri çok beğendiğim için bu konuda tavsiyelerde bulundum.
  Dobralıkla patavatsızlığı, kalp kırmayı da ayırmak lazım aslında,karşında ister firma olsun ister kişiler,ne söylediğin değil nasıl söylediğin önemli.
  Şimdi burada bir tek ben dobra dobra konuştum yazdımdan
  gönlün çok rahatsa sorun yok,işin sırrı ayrıntılarda saklı bana göre,ne olursa olsun kendi adına yaptığın bu işi sonuna kadar kendi adına devam ettirmeliydin.Diğer bloggerlerde kendi adına konuşsun,kimsenin üzerine basarak yükselmeye çalışma lütfen.
  sevgilerimi gönderiyorum…

 3. susamcorekotu Says:

  aaah prenses aah ilada istanbul’da oturmak gerekiyor değil mi? :cry: yaa bizim suçumuz ne? ne davetler alıyoruz ne tadıyoruz ne de malzeme bulabiliyoruz:( ama senin adına sevindim bilesin afiyet olsun

 4. derya Says:

  Can Papatyam afiyet olsun hani bana:)))öpüyorum.

 5. sevda Says:

  ben pek dondurma yıyemem nedense.size afiyet olsun canım.sevgiler.

 6. Papatya Prenses Says:

  Birilerinin üzerine basarak yükselmek?? Bu konuylamı yükseleceğim yani İnci abla:)Kaldı ki benim harcım değil birilerinin üzerine basmalar, vs.ler gibi gereksiz şeyler.

  İpek hanımda bana “bir tek siz yazdınız” dediğine göre böyle bir niyetim olmadığını anlayan anlamıştır.

 7. zeynebinsofrasi Says:

  Üstteki çikolatalardan istiyorum:)))

 8. Gönülüncelezzetler Says:

  Bursada ki kahve dünyasına aradaaa uğrarım malesef burda blog topaltısı yapılmıyor…Dondurmasını hiç tatmadın ben yumuşak sevenlerdenim oysaki…Denemek lazım bir gün artık…

  Sevgiler…

 9. kizhatce Says:

  merhaba papatyacık,ilk tabaktan bende istiyorum :) afiyet olsun,çikolataya hiç dayanamam,içi bisküvili drajelerde kahveye çok güzel eşlik ediyor :) sevgiler…

 10. zeynep Says:

  Hayat sana güzel oh!
  bizi çağıran yok şöyle yaşamın farkında varabilelim diye:-(
  neyse afiyet şeker olsun kilo olmasın:-)

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk