Yıllardır Beklenen Büyük Buluşma :)

Kahvaltı ve Sahur Sofraları, Papatya Geziyor ve Fotoğraflıyor Yorum Yaz

şiir 002

 

Şubat ayında blog yazmaya başlayalı 11 yıl olacak kısmet olursa. İlk yıllardan bugünlere kadar gelebilen pek fazla blog arkadaşlığı yok. Amma ve-lakin zaman zaman yazmayı bıraksak bile blog arkadaşlığımızı hiç bırakmadığımız biri var ki 11 yıl sonra ilk kez yüz yüze tanışmakla kalmadık, neler yaptık neler.. :)

Yılların Laması, instagramın Pıtırcıkgilleri canım Lama Mutfakta’nın geçtiğimiz cumartesi günü evine kahvaltıya misafir oldum.

Ankara Lama 017

Bazı sorunlardan dolayı ev bana dar gelmeye başlamıştı ve acilen bir hava değişimine ihtiyacım vardı. Hepinizin bildiği gibi Ankara’da amcamlar var ve bulunduğum şartlar içinde en yapılabilir hava değişimi Ankara’yı hiç sevmesem de o tarafa olacaktı. Tabi laf aramızda bu seyahatin esas önemli unsuru, sorunlarla ilgili dertleştiğim Lama ile yüz yüze hasbihal etmekti. Allah razı olsun hem evinde ağırladı, hem tekrar eve döneceğim gün ufak bir gezme ayarladı.

lama-

Tabiri caizse kuş sütü eksik bu sofra için tekrar teşekkür ederim. Tarifler için Lama nın bloguna bakabilirsiniz. Yukarıdaki şiir de büyük kızı Zeynepciğimin bana yazdığı harika şiir. Yatak başıma astım.:)

Ankara Lama 019

 

 

Yeme, içme, sohbet muhabbet, çocuk sevmenin doruklarına ulaştığım günün sonun, tıpkı günün başında olduğu gibi sevgili Zahide bıraktı beni..

masabaşı

Pazartesi günü ise sabah Kızılay’da buluşup simit çay keyfi yaptıktan sonra mağazaları dolaştığımız bir yürüyüş yaptık. Ardından ikramı bol olan Balgat Masabaşı Kebap’da öğlen yemeğimizi yedik. Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi ben İstanbul’a doğru yola çıkmak için hem mutlu, hem de güzel bir dostu geride bırakmanın hüznü ile ayrıldım..

İşte böyle sayın okuyucu, kısa ama bana iyi gelen bir hava değişiminden sonra yeni kürkçü dükkanındayım.. :)

7 Yorum Yapılmış “Yıllardır Beklenen Büyük Buluşma :)”

 1. Kankin Says:

  dag daga kavusmaz, insan insana kavusur, bknz Lama- Papatya bulusmasi <3

 2. Seyyahhatun Says:

  Çook güzeel. sevindim adına. Rabbim gönlüne kalbine ferahlık versin. Sıkıntılarını gidersin İnşaAllah tez vakitte.

 3. Şahika Says:

  Bi daha birlikte gidelim inan çok özendim, şöyle 1 sene sonra inşallah Tabi kankin ikizlerle bizi kabul ederse

 4. Kankin Says:

  Sahikacığım, ikizler kabuldür tabi, üçüz olsa bilemem tabi :) güzel günlerde görüşürüz inşallah.

 5. Kankin Says:

  1 hafta once bugun…

 6. elif Says:

  Ne kadarda kıskandımmm ve de mutlu oldum sevenler mutlaka kavusur buda ispatı işte… ellerine sağlık pıtırcıkgillerin gönlüne kalemine sağlık minik Zeynep’in sagolsun Zahide iyiki var papatya prenses

 7. Mutfak Kimyası Says:

  Küçükken arkadaşlarımıza yazdığımız mektuplar ve hatıra defterleri geldi aklıma ilk resmi görünce :)

  Bu aralar bir hareketlilik var blogunda, hayırlara vesile olsun inşallah. Bir avuç blogger kalsak da devam ettirelim bu blog işini azimle.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk