Yudum Kızartma Ustası

Blog Etkinlikleri Yorum Yaz

yudum kızartma ustası 014

Beni ve Aylin’i instagramdan takip edenler hatırlayacaktır, Aralık ayında Yudum’un daveti üzerine çok keyifli bir etkinliğe katılmıştık. Yudum’un yeni ürünü kızartma ustasını tanımak için şef Murat Bozok önderliğinde hem kızartma ustasını hem zeytinyağı ve omega 3lü ayçiçek yağını kullanarak dört güzel tarif hazırladık.

Murat Şef ile daha önce zeytin hasadı için gittiğimiz Ayvalık’ta tanışmış ve yemeklerini tatma şerefine nail olmuştuk. Yudum zaten yıllardır pek çoğumuzun evinde olan yağ markalarından biri olunca gayet keyifli ve bilgi dolu bir etkinlik geçirdik.

Sizleri bilmem ama bizim evde yemeklerin pek çoğu sıvı yağ ile pişer, özellikle yazın bol kızartma tüketilir. Hal böyle olunca “Kızartma Ustası”nı beni cezbetti. Yudum, yaptığı araştırmalar sonucu kızartmaların Türk halkı olarak sofralarımızdan eksik olmadığını tespit etmiş ve bir yeniliği imza atarak kızartma ustasını üretmiş. Peki diğer yağlardan ne farkı var derseniz kısaca şöyle anlatayım:

yudum kızartma ustası 007

Diğer yağlardan çok daha fazla ısıya dayanma özelliğine sahip olan kızartma ustası yanmıyor ve dumanlanmıyor, bu özellik sayesinde kızartmalar daha az yağ çekerek daha çıtır oluyor. Kızartma ustasının içeriği Palm Süper Olein, Ayçiçek Yağı ve Antioksidan karışımından oluşuyor.

Eminim sizlerde palm yağının çok zararlı olduğunu tv programlarında dinlemiş veya buna dair internette bir paylaşıma denk gelmişsinizdir. Bu soruyu sorduk ve karşılık olarak tatmin edici fakat dinlerken not almayı unuttuğum cevaplar aldık. Yani abartılan gibi zararı yok. Zaten hepimizin bildiği gibi kızartma yaparken hangi yağı kullanırsanız kullanın dikkat edilecek en önemli husus yağı 2-3 defadan fazla kullanmamak.

Pişirdiğimiz et ve et pişirmenin püf noktaları ile provancel patates tarifini bir sonraki yazıda paylaşacağım, daha sonra ise ev yapımı yeşil mayonez tarifi gelecek.

1 Yorum Yapılmış “Yudum Kızartma Ustası”

  1. aylin Says:

    çok güzel bir gündü ve de güzel bir etkinlik.

Yorum Yaz

 

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.

couk